Uygulama yazılımı geliştirme , hem bireysel hem de kurumsal düzeyde uygulanan en popüler işlerden biridir. Başarılı uygulamaları başlatmak için geliştiriciler tarafından farklı araçlar ve teknikler kullanılmaktadır. Uygulamaları daha hızlı, daha çekici ve kullanıcı dostu hale getirmek için geliştiriciler tarafından birçok yazılım teknolojisi de kullanılmaktadır. Vue.js, web geliştirme için dünya çapında yaygın olarak kullanılan yeni yazılım teknolojilerinden biridir. Vue.js aslında kullanıcı arayüzleri oluşturmak için çeşitli isteğe bağlı araçlara sahip bir JavaScript çerçevesidir.

Avantajlar

Aşağıda, web geliştirmede Vue.js teknolojisini kullanmanın avantajları verilmiştir.

1-Çok Küçük Boy

JavaScript çerçevesinin başarısı, boyutuna bağlıdır. Boyut ne kadar küçükse, o kadar çok kullanılır. Vue.js’nin en büyük avantajlarından biri küçük boyutudur. Bu çerçevenin boyutu 18–21 KB’tır ve kullanıcının onu indirmesi ve kullanması zaman almaz. Bu, küçük boyutu nedeniyle düşük hıza sahip olduğu anlamına gelmez. Bunun yerine, React.js, Angular.js ve Ember.js gibi tüm hantal çerçeveleri yener.

2-Anlaşılması ve Geliştirilmesi Kolay Uygulamalar

Bu çerçevenin popülaritesinin nedenlerinden biri anlaşılmasının oldukça kolay olmasıdır. Kullanıcı, basit yapısı sayesinde Vue.js’yi web projesine kolayca ekleyebilir. Hem küçük hem de büyük ölçekli şablonlar, çok fazla zaman kazandıran bu çerçeve aracılığıyla geliştirilebilir. Herhangi bir problem durumunda kullanıcı hatalı blokları kolaylıkla takip edebilir. Bütün bunlar basit yapısından kaynaklanıyor.

3-Basit Entegrasyon

Vue.js, web geliştiricileri arasında da popülerdir çünkü mevcut uygulamalarla entegre olmalarını kolaylaştırır. Bunun nedeni, JavaScript çerçevesine dayanması ve JavaScript üzerine kurulu diğer uygulamalara entegre edilebilmesidir. Bu, yeni web uygulamaları geliştirmenin yanı sıra önceden var olan uygulamaları değiştirmek için de yararlı olduğu anlamına gelir. Bu entegrasyon mümkündür çünkü Vue.js her şey için bileşenlere sahiptir.

4-Ayrıntılı Belgeler

Geliştiriciler her zaman çerçeveyi ayrıntılı belgelerle kullanmayı severler çünkü ilk uygulamalarını yazmaları her zaman kolaydır. Vue.js ile dokümantasyon o kadar kapsamlıdır ki JavaScript ve HTML hakkında biraz bilgisi olan herhangi bir kullanıcı kendi uygulamasını veya web sayfasını geliştirebilir.

5-Esneklik

Büyük bir esneklik, Vue.js’nin bir başka avantajıdır. Kullanıcının şablonunu sanal düğümleri kullanarak HTML dosyası, JavaScript dosyası ve saf JavaScript dosyasında yazmasına olanak tanır. Bu esneklik ayrıca React.js, Angular.js ve diğer yeni JavaScript çerçevelerinin geliştiricileri için anlaşılmasını kolaylaştırır. Vue.js, doğrudan tarayıcılardan çalışan bu basit uygulamaların geliştirilmesinde çok faydalı olduğunu kanıtladı.

6-Çift Yönlü İletişim

Ve son olarak Vue.js, HTML bloklarını işlemeyi oldukça kolaylaştıran MVVM mimarisi nedeniyle iki yönlü iletişimi de kolaylaştırır. Bu açıdan, HTML bloklarını da hızlandıran Angular.js’ye çok yakın görünüyor.

Sonunda, Vue.js’nin Angular.js ve React.js gibi önceki tüm çerçevelere göre açık avantajları olduğunu söyleyebiliriz. Kısacası, tüm eski çerçevelerin kendine özgü özelliklerini birleştirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here