Javascript / Node.js Kullanarak WebRTC’de Görüntülü Arama ve Sesli Sohbet Uygulaması Nasıl Oluşturulur?

Javascript / Node.js Kullanarak WebRTC’de Görüntülü Arama ve Sesli Sohbet Uygulaması Nasıl Oluşturulur?

“İşletmeler” ve “Profesyoneller” için görüntülü / sesli iletişimi tamamen büyüten WebRTC’nin ısrarlı gelişimi ile hayati bir konuşmayı basitleştiriyor. Sohbet işlevselliği küresel pazar değerini çekerken, görüntülü iletişimin önemi kesinlikle aranan hale geldi. Gerçek zamanlı iletişim teknolojisi, aracı talep etmeden tarayıcı arasında keyfi veri alışverişinde birden fazla rol oynayan ortak unsurdur. Teknoloji, web uygulamalarının ve mobil uygulamaların, üçüncü taraf entegrasyonuna gerek kalmadan doğrudan uçtan uca sesli / görüntülü aramaları yayınlamasını sağlar.

“Şeffaflık Pazar Araştırmasına göre, WebRTC Pazar değerinin 2025 yılına kadar 81,52 Milyar ABD Dolar artırması bekleniyor.”

WebRTC üzerindeki talebin, her kullanım durumunda kolaylaştıran bir görüntülü sohbet uygulaması oluşturmada hala ebedi bir pazar olması şaşırtıcı değil. WebRTC destekli sohbet uygulamasını kullanmanın faydaları söz konusu olduğunda, WebRTC görüntülü sohbet uygulaması maliyet tasarrufunun ötesine geçer, dünyaya gerçek zamanlı olarak teknik ve mimari faydalar sağlar. WebRTC görüntülü / sesli sohbetin başlıca endüstriyel kullanım örnekleri Tüketici Web, Mobil ve Sosyal, Yayın, Eğitim, Satış, Dahili ve İşbirliği ve Telekomlardır.

Web uygulamalarında sağlam ve yüksek performanslı bir eylemi oynadığı ve hataları gerçek zamanlı olarak tespit ettiği JavaScript kullanarak WebRTC Android, iOS görüntülü sohbet uygulaması oluşturma senaryosuna geri dönersek. Linux ve Firebase’deki peer.js, node.js gibi birden çok programlama dili, veritabanı ve işletim sistemi Android, iOS ve Web için WebRTC görüntülü / sesli sohbet uygulaması oluşturmak için kullanılır. Node.js, WebRTC sinyal sunucusunu oluşturmak için ana sunucu tarafı çerçeve olmuştur. JavaScript’i diğer dillere iten parametrelere yakından bakalım.

WebRTC Görüntülü / Sesli Sohbet Uygulaması Oluşturmada Neden Diğer Programlama Dillerinden Daha Çekirdek Dil Olarak JavaScript (Node.js) Seçilmeli?

Node.js’yi, JavaScript’i sunucu tarafında çalıştırmanın temel çerçevesi olarak kabul etmek, bu kesinlikle çağrı sürecini başlatır ve aynı zamanda , gerçek zamanlı bir uygulamada veri yoğun için mükemmel bir model olan “JavaScript Runtime Built” olarak da adlandırılır . birden fazla dağıtılmış cihazda çalışır. Hafif ve verimli, Android, iOS ve Web için WebRTC görüntülü arama mobil uygulaması geliştirmede bir çalışma zamanı ortamı olarak işlev görür. Geliştiricileri, birden çok platformda sorunsuz bir şekilde çalışan görüntülü sohbet uygulamasını oluştururken Node.js’ye güvenmeye ikna eden belirli parametreler.

# 1 Gerçek Zamanlı Web Uygulaması:

Düşük seviyeli soketler ve protokoller geliştiriciler için gerçek bir karmaşa haline geldiğinde, şimdi node.js’nin yıldırım hızında WebRTC sesli / görüntülü sohbet uygulaması gibi gerçek zamanlı bir web uygulaması oluşturmak ve çok kullanıcılı gerçek -zaman uygulamaları. Bu olay odaklı mimari, JavaScript’te yazılan sunucu tarafı ve istemci tarafı arasında mutlak daha hızlı senkronizasyon sağlama potansiyeline sahiptir.

# 2. Eşzamanlı İstek:

Node.js, sunucu tarafı proxy olarak donatılabilen uyumlu bir sunucu tarafı çerçevesi olduğundan ve çok sayıda bağlantıyı aynı anda yönetebilen engellemesiz IO sunar . Sistem, WebRTC görüntülü sohbet uygulamanızın cihaz içinde aşırı RAM işlemeyeceği ve gelen isteğin hızlı bir şekilde kuyruğa alındığı ve Python ve Ruby gibi diğer dillerden daha hızlı bir oturumda yürütüldüğü durumlarda eşzamanlı talebi karşılayabilir.

# 3. İdeal Topluluk Dostu:

Node.js iş dünyasında popüler hale gelse de topluluk, video görüşmesinin web sitesine ve mobil uygulamalara entegrasyonu için kesinlikle ideal olan istisnai modüller sunma konusunda da gelişiyor. Toplulukta, Socket.io’nun anında gerçek zamanlı güncellemeler sağlamak için her iki sunucu arasındaki sürekli iletişimi yönetmek için kullanıldığı çok çeşitli modül mevcuttur .

WebRTC görüntülü sohbet uygulaması oluşturmanın ötesinde gerçek nedenlerin yanı sıra, görüntülü aramanın web sitesi / uygulama ve görüntülü arama entegrasyon sağlayıcılarına bazı üçüncü taraf entegrasyonunu tercih etmek, nihayetinde Android / iOS ve Web’de çalışan benzersiz bir görüntülü sohbet uygulaması oluşturma potansiyeline sahiptir.

Sonuç olarak:

Bu nedenle, WebRTC görüntülü sohbet uygulaması oluşturmak için birden fazla programlama dili mevcuttur, ancak yalnızca JavaScript gibi belirli diller, kullanıcının beklediği tam görüntülü / sesli sohbet uygulamasını sunma yeteneğine sahiptir. Küresel WebRTC sinyalizasyon pazarında, Node.js, olağanüstü performans sunan, API’ler oluşturan, eşzamanlı istekleri ele alan ve başarılı WebRTC görüntülü / sesli sohbet uygulamanızı geliştirmek için ölçeklenebilirlik talep eden ideal bir WebRTC etkin görüntülü sohbet uygulaması oluşturmak için ideal bir seçimdir.

Kaynak: Veeraeswari – How to Build a Video Call & Voice Chat App in WebRTC Using Javascript/node.js?

You may also like...